System hodowli bydła „CULTIVATE”

„CULTIVATE” – zrównoważona hodowla i dodatkowe premie przy sprzedaży bydła!

OSI POLAND FOODWORKS kultywuje wartości zrównoważonego rozwoju, promując stosowanie zrównoważonych praktyk hodowlanych. Na potrzeby zapewnienia jakości na poziomie pojedynczej fermy, OSI GROUP stworzyło nowy program hodowli bydła, obejmujący cały łańcuch dostaw.

logo culWprowadzony w lipcu 2019 roku program o nazwie „CULTIVATE”, oparty jest na najlepszych praktykach hodowlanych i kryteriach zrównoważonego rozwoju, tych samych jakie od lat obowiązują na głównych rynkach rolniczych świata. Program uwzględnia ponadto wnioski
z całego łańcucha hodowli bydła w Polsce, a także globalne doświadczenia OSI GROUP.

Celem programu „CULTIVATE” jest kompleksowe oddziaływanie na wszystkie obszary zarządzania fermą i dążenie do jej zrównoważonego rozwoju. Koncentruje się na czterech kluczowych obszarach zrównoważonego rozwoju:

  • zdrowie i dobrostan bydła;
  • negatywny wpływ antybiotyków w procesie hodowli bydła;
  • oddziaływanie hodowli na środowisko;
  • zarządzanie fermą;

foodworks poz 099„CULTIVATE" ma na celu angażowanie hodowców bydła we wdrażanie, monitorowanie i pomiar wyników w wymienionych obszarach. Dla uczestników programu ważną informacją jest to, że to co dzisiaj jest złotym standardem kryteriów zrównoważonego rozwoju, jutro może ewoluować i zostać ulepszone. Dlatego głównym elementem programu „CULTIVATE” jest rozwój kryteriów zrównoważonego rozwoju i stałe wspieranie rolników w ich osiąganiu.

Obecnie w programie „CULTIVATE” uczestniczy około 24369 polskich hodowców, otrzymujących premie finansowe przy sprzedaży bydła. Przystąpienie do programu poprzedza audyt fermy i ocena jej zarządzania na podstawie kryteriów „CULTIVATE”, przeprowadzany przez zewnętrznego audytora gwarantującego zachowanie obiektywnych standardów.


Chcesz poznać zasady programu „CULTIVATE”? Chciałbyś otrzymywać dodatkowe premie przy sprzedaży bydła? Skontaktuj się
z Infolinią Centralnego Skupu Bydła pod numerem +48 65 619 43 50  i zapytaj o szczegóły!

logo osi

logo osi haslo

OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o.
Chróścina 3a 56-200 Chróścina
NIP 522-294-94-86

 

Dane rejestrowe spółki

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Patrz polityka prywatności