Aktualności

2023 2022 2021 2020 2019

5 czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Środowiska. Z tej okazji OSI POLAND FOODWORSKS w dniach 12-13 czerwca zorganizowało warsztaty dla wszystkich uczniów Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, których tematyka dotyczyła segregacji odpadów.

Warsztaty składały się z dwóch części-prezentacji multimedialnej oraz gier
i zabaw. Zaciekawione przedszkolaki uważnie oglądały bajkę, z której dowiedziały się jaki wpływ człowiek wywiera na środowisko, co wrzucać do poszczególnych worków oraz co to jest recykling. Swoją wiedzę sprawdziły podczas zabawy, polegającej na wybraniu rysunku odpadu i umieszczeniu go na brystolu w odpowiednim kolorze. Przygotowane plakaty będą służyły jako materiały przypominające zasady segregacji. Harmonogram zajęć grupy klas 1-4 wyglądał bardzo podobnie. Starsze dzieci miały za zadanie stworzenie pojemnika, w którym umieściły wylosowany kolor worka. Następnie spośród rozrzuconych w sali odpadów drużyny wybierały te odpowiednie dla swojego pojemnika. Wszyscy wykonali zadanie bezbłędnie!

Drugiego dnia warsztatów odbyła się prezentacja dla uczniów klas 5-8. Najstarsi reprezentanci szkoły musieli uważnie wysłuchać wykładu, ponieważ na koniec 4 drużyny wzięły udział w quizie wiedzy, którego szczegółowe pytania mogły przysporzyć sporych problemów. Oczywiście wszyscy poradzili sobie doskonale.

Oprócz teorii ważna jest także praktyka, dlatego OSI POLAND FOODWORKS postanowiło zaopatrzyć szkołę w duży pojemnik służący do segregacji opadów tj. plastiku, papieru i szkła, który stanie w głównym holu szkoły. Oprócz tego, każda sala lekcyjna otrzymała mniejsze, trójdzielne pojemniki
z opisem zastosowania. Na uczestników Dnia Środowiska z OSI czekały upominki-dzieci przedszkolne otrzymały bawełniane torby do kolorowania, pozostali uczniowie piórniki wykonane z materiałów eko oraz słodkie krówki.

Ideą organizacji warsztatów było przede wszystkim uświadomienie najmłodszych pokoleń o istnieniu zagrożenia, nad którym tracimy kontrolę.
Ale można to zmienić! I to właśnie stanowi nasz drugi cel-popularyzacja segregacji odpadów jako jeden z elementów walki z zanieczyszczeniem Ziemi. Pocieszające jest to, że wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą na poruszony temat, a to dobry znak dający nadzieję, że wspólnie wszystko możemy jeszcze naprawić.

Dzień Środowiska z OSI

logo osi

logo osi haslo

OSI POLAND FOODWORKS Sp. z o.o.
Chróścina 3a 56-200 Chróścina
NIP 522-294-94-86

 

Dane rejestrowe spółki

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Patrz polityka prywatności